У Бања Луци је 21. маја одржано Републичко такмичење из српског језика и језичке културе.

У Дервенти је 19, 20. и 21. маја одржано Републичко такмичење у рецитовању. Претходни нивои такмичења одржани су онлај, а за учешће на овом нивоу избориле су се наше ученице Лара Црногорац и Нађа Јокановић.

Републичко такмичење у малом фудбалу одржано је у Бијељини 18. и 19. маја.

Републичко такмичење атлетичара одржано је на 8. маја у Требињу, на Леотаровом стадиону, у Полицама.